Zadzwoń 506 261 354
Rościszów 60 58-250 Pieszyce

Zadzwoń

Kontakt pod nr. tel. od

10.00 - 18.00

Rościszów 60

58-250 Pieszyce
Informacje dodatkowe

Ogrzewanie akumulacyjne AeroFlow

Produkt niemieckiej firmy Thermotec AG to perfekcyjne rozwiązanie dla wszystkich potrzebujących ciepła oraz wysokiej jakości produktów w atrakcyjnych cenach.

Technologia AeroFlow to zalety promieniowania i konwekcji

Zjawisko konwekcji dominuje nad promieniowaniem – rozkład ciepła konwekcyjnego to 75%, a ciepła promieniowego 25%. System ten umożliwia emitowanie łagodnego i otulającego ciepła w całym ogrzewanym pomieszczeniu. Wykonana ze stali nierdzewnej specjalna żebrowana powierzchnia pozwala bez przeszkód oddawać konwekcyjne ciepło, oraz emituje o 1/3 więcej promieniowania cieplnego niż urządzenia grzewcze o płaskiej powierzchni. Grzejniki są niezwykle wydajne, reagują bardzo szybko oraz efektywnie na każdą zmianę temperatury w pomieszczeniu.

Zastosowana w nich technologia pozwala na znaczące obniżenie rachunków za energię elektryczną. Mimo korzystania z całodziennej taryfy G11 grzejnik AeroFlow jest ekonomiczny i energooszczędny.

Komfort cieplny, który zapewniaja, jest porównywalny z komfortem, jaki daje nam standardowo stosowany system centralnego ogrzewania. Grzejniki konwekcyjne AeroFlow posiadają antyalergiczny system rozprowadzania ciepła - nie emitują żadnych ruchów powietrza w pomieszczeniu a co za tym idzie kurzu a ich konstrukcja ogranicza występowanie ostrych kantów, co jest istotne zwłaszcza w domach z małymi dziećmi.

Asortyment
Elektryczne grzejniki konwekcyjne dostępne w asortymencie, są proste w montażu, wygodne w użyciu, praktyczne, nie zajmują wiele miejsca w pomieszczeniu, stanowią estetyczny element wyposażenia wnętrz i alternatywę dla paliw stałych.

Poniższa tabela przedstawia: m2

- dedykowany metraż pomieszczeń, nazwę produktu, która jest też wartością mocy grzewczej Wat, rozmiar grzejników (długość x wysokość, głębokość standardowa 90 mm)

DOSTĘP W WIELU ROZMIARACH

Nazwa Watt Wymiary (mm) kg Powierzchnia (m2)
MINI 650 380x610x90 17 4-9 m2
COMPACT 1300 680x610x90 30 10-20 m2
MIDI 1950 980x610x90 42 15-30 m2
MAXI 2450 1280x610x90 55 20-40 m2
SLIM TALL 1600 380x1250x90 34 8-16 m2
SLIM 1200 980x325x90 24 8-16 m2
SLIM 2000 1580x325x90 36 12-25 m2

Montaż

Oferowane grzejniki konwekcyjne z zasilaniem elektrycznym mają obudowy, które pełnią funkcję osłonową.

Nagrzewają się maksymalnie do 65 stopni, dzięki czemu nie trzeba się obawiać poparzenia, gdy przyłożymy rękę do powierzchni grzewczej. Nie trzeba żadnych dodatkowych instalacji. Wystarczy gniazdo prądu – 230V do którego podłączamy wtyczkę.
Nie ma obaw o bezpieczeństwo ich działania, gdyż są wyposażone w specjalnie zaprojektowane elementy zabezpieczające przed przegrzaniem oraz pożarem. Odpowiednia odległość od płaszczyzny podłogi zapobiega przegrzewaniu się urządzenia. Należy pamiętać, aby nie zakrywać grzejnika konwekcyjnego, ponieważ w ten sposób, uniemożliwiamy wydostawanie się ciepła we właściwy sposób i obniżamy jego wydajność. Oprócz tego nasz grzejnik konwektorowy ma zabezpieczenie przed przegrzaniem.
Aby energooszczędny grzejnik zapewnił najbardziej wydajne ogrzewanie, zaleca się zamontować go pod oknem przy ścianie zewnętrznej budynku. W ten sposób dodatkowo zwiększamy skuteczność ogrzewania, wykorzystując kierunek naturalnego obiegu powietrza.

Grzejniki są łatwe w przenoszeniu

Najmniejszy grzejnik waży 17 kg, a największy 55 kg. Wszystkie dostępne grzejniki elektryczne AeroFlow posiadają w zestawie akcesoria do montażu na ścianę, można również zastosować proste w montażu akcesoria umożliwiające postawienie grzejnika na podłodze i jego późniejsze przemieszczanie. Kółka lub stópki do użytkowania grzejnika ściennego na podłodze są dostępne w akcesoriach dodatkowych. Montaż ściennego grzejnika elektrycznego powinien zostać wykonany zgodnie z zaleceniami zawartymi w instrukcji.Oszczędność
Na koszt utrzymania elektrycznej instalacji grzewczej wpływ ma bardzo wiele czynników. Cena prądu to tylko jeden z kilku elementów składających się na ostateczną wysokość opłat za takie ogrzewanie. Kalkulacja kosztów opiera się na wielu innych wskaźnikach, takich jak efektywne wykorzystanie zużytej energii, standard docieplenia budynku, wartość samych urządzeń grzewczych i całej instalacji, a także jej awaryjność i koszty eksploatacji. Suma wszystkich powyższych czynników wpływa na to, ile faktycznie w skali roku zapłacimy za ogrzewanie elektryczne. Odpowiednio docieplony dom w połączeniu z wyborem wysokiej jakości osprzętu mogą sprawić, że kwota na rachunku za prąd nie będzie miała tak drastycznego wpływu na to, ile ogółem zapłacimy za użytkowanie instalacji grzewczej. Tylko długofalowe testy mogą dać wiarygodne informacje na temat akumulacyjnych technik grzewczych w Twoim domu. Doświadczenia pokazały, że roczne zużycie przy względnie ocieplonych pomieszczeniach wynosi 75 – 125 kWh na m² powierzchni grzewczej. Oczywiście, kluczowy będzie dobór odpowiedniej mocy grzejnika.
Jak dobrać moc grzejnika elektrycznego?
W zakładce OFERTA wyślij niezobowiązujące zapytanie - otrzymasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Warunki gwarancji, reklamacja

Okres oraz warunki gwarancji określone są w karcie gwarancyjnej:

30 lat gwarancji na funkcjonowanie grzejników.
2 lata gwarancji na akcesoria, pokrywy boczne i termostaty.
Modyfikacje kabla zasilającego (np. stałe połączenie z zasilaczem) nie mają wpływu na gwarancję.

Reklamacja:

W przypadku reklamacji należy skontaktować się z firmą Eko-Termika osobiście, poprzez e-mail: info@ekotermika-polska.pl lub telefonicznie celem uzgodnienia procedury reklamacyjnej oraz wysłania protokołu z opisem usterki i kopią dowodu zakupu. Na tej podstawie rozpoczyna się proces reklamacji oraz określenie sposobu rozwiązania problemu.

Rozwiązania:

– wysyłka reklamowanego towaru do firmy w celu naprawy lub wymiany
– wysyłka sprawnej części na wymianę do klienta

EKO-Termika zastrzega sobie wybór procedury reklamacyjnej.

Reklamowany towar wysyłany do firmy bądź na adres wskazany przez firmę EKO-Termika winien być opakowany w sposób gwarantujący bezpieczny transport – zabezpieczony kartonem lub folią i przymocowany do palety euro. Firma Eko-Termika nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia w przypadku nieodpowiedniego zabezpieczenia.
Dostarczany do serwisu towar powinien być kompletny.

Kupujący wysyła reklamowany towar za pośrednictwem firmy spedycyjnej wskazanej przez firmę Eko-Termika. Po naprawie sprzęt zostanie odesłany na koszt firmy Eko-Termika. Jeżeli sprzęt reklamowany przez Kupującego okaże się sprawny – Kupujący zobowiązany jest do pokrycia kosztów transportu w obie strony, oraz pokrycia kosztów związanych z czynnościami diagnostycznymi.
Czas realizacji
Od 7 do 14 dni